fbpx

Dnes Ti predstavím model podnikania, ktorý je v súčasnej dobe veľmi rozšírený a pravdepodobne si sa s ním už stretla v nejakej forme. Buď ako zákazníčka alebo Ti ponúkli aj možnosť spolupráce.
Skôr ako Ti predstavím sieťový marketing, poviem Ti môj príbeh:

Niekedy pred 20 rokmi sa mi do rúk dostala kniha (názov si už nepamätám), kde autor vykreslil biznis model MLM. To, čo vo mne z knižky ostalo, neboli zárobky a bohatstvo.

Pred očami sa mi jasne formovala predstava, ako zdieľam hodnotné skúsenosti a vedomosti medzi priateľmi na rodinných stretnutiach.

A radosť z toho, že sa delím o výnimočnú príležitosť.

Predstava slobody, keď nemusím byť v zamestnaní 8-16 hodín denne.

Predstava stretávať sa s ľuďmi, ktorých mám rada, s ktorými sa dobre cítim…


Potom prešli štyri roky.

Končila sa mi materská a ja som túžila ostať doma s deťmi. A práve vtedy mi kamoška ponúkla partnerstvo s MLM spoločnosťou.

Bola som nadšená!

Očarili ma produkty, ľudia aj odmeňovací systém.

Ale najdôležitejšie pre mňa bolo to, že som mohla ostať doma, mať čas na rodinu a na seba.

Je super vstávať ráno, kedy chceš a nie kedy musíš.

Je super začať deň tým, čím chceš. Máš čas na dobrú knižku, na rannú prechádzku, na rozhovory s najbližšími. Nevieš, čo je ranná dopravná špička a keď je zlé počasie, nemusíš nikde ísť – keď nechceš.

Dnes už môžeš riadiť celý svoj biznis online, z pohodlia domova. Ak chceš.

Toto všetko má pre mňa nevyčísliteľnú hodnotu.

 

Takže o čo vlastne ide?

Multi Level Marketing (MLM) alebo sieťový marketing je podnikateľský model, ktorý umožňuje firme nájsť odbytový trh vďaka referenciám spokojných užívateľov.

Kým „bežné“ firmy používajú na propagáciu svojich produktov reklamu v médiách, MLM spoločnosti neplatia za reklamu. MLM spoločnosti nepotrebujú ani veľkoobchodné medzičlánky a tovar dodávať do obchodov. Marketing produktov sa zabezpečuje pomocou spokojných užívateľov a nezávislých distribútorov.

Dnes už máš na výber nekonečné množstvo spoločností, ktoré predávajú rôzny tovar a služby. Vyber si takú spoločnosť, kde si stotožnená, priam nadšená s ponúkaným tovarom, veríš v jeho kvalitu a hodnotu. Vyber si stabilnú spoločnosť.

A v neposlednom rade si vyber mentora, ktorému dôveruješ.

Firma

Večná otázka: vybrať si novú spoločnosť alebo takú, ktorá je už dlho na trhu?

Je to na Tebe!

Ale prax ukazuje na skutočnosť, že väčšina (až 95% !!!) firiem skrachuje po 5 rokoch. Ak nechceš riskovať a začínať vždy nanovo v novej spoločnosti, tak na to pri výbere mysli. Firma, ktorá úspešne podniká niekoľko desaťročí, má preukázateľný úspech a tradíciu, spokojných zákazníkov, fungujúci odmeňovací systém, s veľkou pravdepodobnosťou bude fungovať aj pre Teba.

Moja voľba je jasná a jednoznačná už viac ako 20 rokov.

Rozhodla som sa pre Forever.

Oslávime 45. výročie založenia spoločnosti. A už viac ako 25 rokov úspešne pôsobí na Slovensku.

Okrem preukázateľného dlhoročného úspechu je dôležitá aj finančná stabilita firmy. Forever napríklad nemá žiadne dlžoby, nie je na burze a majetok má v nespočetných nehnuteľnostiach, ktoré ďalej produkujú zisky. A preto vždy 15. v mesiaci sa pripíšu peniažky na účet.

Produkty

Produkty musia byť kvalitné, cenovo primerané a najideálnejšie je, keď ich zákazníci opakovane kupujú. Produkty, ktoré sa pravidelne a rýchlo spotrebúvajú, Ti zabezpečia pravidelný obrat v tvojej skupine.

Ja som sa rozhodla pre trendy wellness produkty.

Túžba vyzerať krajšie a cítiť sa lepšie, nikdy nevyjde z módy.

Ak máš v ponuke kvalitné produkty, ktoré prinášajú rýchle výsledky, nemusíš predávať – ľudia si to budú kupovať sami.

Na stránke beatazahumenska.sk nájdeš niektoré moje skúsenosti a rady.

Spravodlivá odmena

Určite aj pre Teba je podstatné, aby si za odvedenú prácu mala zaplatené.

Väčšina ľudí si vie predstaviť iba priamy predaj. Kúpim a predám so ziskom. Na začiatku práve tento aktívny príjem tvorí podstatnú časť odmeny.

No výnimočnosť sieťového marketingu je práve vtom, že dáva príležitosť budovať pasívny príjem pomocou siete obchodných partnerov.

A keďže budovanie stabilnej siete je dlhodobý proces, určite si vyberaj spoľahlivú spoločnosť.

Veľa ľudí si spája MLM s podvodnými schémami a to častokrát oprávnene, pretože na trhu je aj mnoho podvodných neserióznych spoločností a jednotlivcov, ktorí tento legálny a spravodlivý marketingový model zneužívajú.

Začínajúci partner to nevie vždy odhaliť…no prvé pravidlo je, aby sa odmeny zo siete vyplácali z obratu a nie z toho, koľko ľudí zaplatí vstupný poplatok.

Vyššie som už spomínala, že firma, ktorá úspešne podniká niekoľko desaťročí, má preukázateľný úspech a tradíciu, spokojných zákazníkov, fungujúci odmeňovací systém, s veľkou pravdepodobnosťou aj spravodlivo a včas vypláca odmeny.

Ako v živote všeobecne, aj v biznise sú lepšie a občas horšie obdobia. A preto je veľmi dôležité, aby sa  z pozícii nepadalo. Je frustrujúce, ak mesiac čo mesiac musíš obhajovať daný obrat. Vtedy sa ľahko zabúda na radosť z práce.

Mnohí majú pocit, že sa u nás na Slovensku ťažko podniká. Nič Ti nebráni rozbehnúť svoje globálne podnikanie. Vyber si takú spoločnosť, kde bez problémov môžeš šíriť svoj biznis do celého sveta. V mojej sieti sú ľudia napríklad aj z krajín, kde som ešte nikdy nebola.

Ak postavíš svoje podnikanie na pevných základoch, nemusíš sa báť ani dôchodkového obdobia.

Počula si už o dedičnom príjme? Špičkové spoločnosti garantujú, že to, čo vybuduješ, zdedia tvoje deti.

Okrem spravodlivej odmeny za obrat v sieti, niektoré spoločnosti dávajú aj bonusy, ako auto, luxusné dovolenky a podiel zo zisku firmy. Je na čo sa tešiť!

Maj stále na mysli, že teraz nerozprávam o tom, keď sem tam odporučíš nejaký produkt. Teraz píšem o serióznom podnikaní. Má svoje pravidlá a treba sa to naučiť.

Na začiatok Ťa čaká ťažká ale radostná práca predovšetkým na sebe.

Ak uvažuješ nad nejakou zaujímavou ponukou, prehodnoť to podľa vyššie napísaného a pusť sa do toho smelo, čaká Ťa vzrušujúca cesta. Ak si ešte ponuku na spoluprácu nedostala, ale láka Ťa – napíš mi.

Odpoviem Ti na otázky a zistíme, či by nám to spolu klapalo.